Hauka laada rattamaratoni võit rändas Lätti

Antslas Hauka laada raames peetud rattamaratonil võidutses olümpiakrossi U-23 maailmakarika võitja lätlane Martins Blums.

Tugeva jalaga noorele lätlasele suutsid lõpuni vastupanu osutada vaid KoMo-Veloplusi esinumbrid Gert Jõeäär ning Peeter Tarvis juunior. Esikolmiku kohad otsustati sadakond meetrit enne finišit, kui lätlane kiirendas lõputõusul ning finišisse tuldi järjekorras Blums, Jõeäär ning Tarvis.

Esikolmik jagas omavahel ka vahefinišid – Europark mäefinišis oli esimesena päral Martins Blums, Küüslaugufesti aktiivsusfinishis Gert Jõeäär.

Naistest võitis sellel hooajal teistest selgelt kiirem Greet Steinburg.
 “Mul oli täna väikene trump tagataskus, nädal tagasi sõitsin siinsamas Kaika maratoni ja teadsin veidi, et trassid kattuvad. Seega Ähijärve taha jõudes olin juba omas elemendis. Sinnani oli aga hirmus pingutamine, sain ühele meeste pundile saba peale ja hambad ristis kannatasin ära. Sõidu ajal kole-kole, nüüd on väga hea tunne, et ära kestsin.”

Hansgrohe kiirenduskilomeetri kiireimad olid Anti Arumägi ja Greete Steinburg, üldarvestuses on liidrid Anti Arumägi ja Maris Kaarjärv.

 Võistkondliku esikoha hõivas traditsiooniliselt KoMo-Veloplus team, parimaks naiskonnaks sõitis end Hawaii Express Cyclon.

Peale eliidile ja tippharrastajaile suunitletud GP-le sõideti võidu ka Gardena maratonil ja FruitXpress poolmaratonil, kiiremad nende arvestuses olid Kristjan Savisikk ja Frank Aron Ragilo.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X