HAANJA RATTAKLUBI UNISTAB AMETLIKEST RATTATREEINGUTEST

5943

Sel korral tutvustab oma tegemisi Eesti Jalgratturite Liidu liige Haanja Rattaklubi.

  • Kui palju rattureid teie klubis on?

Äsja 15 aastaseks saanud Haanja Rattaklubis on 71 liiget. Noori treenib Tarmo Mõttus. Koos käiakse vähemalt kord nädalas.

2)      Millised on teie klubi selle hooaja eesmärgid, kuidas plaanite neid saavutada?

Suur unistus on käivitada ametlikud rattatreeningud (seni on kõik toimunud isiklikust initsiatiivist ja vabast tahtest), aga suure tõenäosusega see veel sel aastal ei realiseeru. Võimalusel algavad taas iganädalased koos treenimised, aga unistus on jõuda nii kaugele, et suudame vähemalt ühele treenerile mingi sissetuleku leida. 5. taseme treener on klubis juba täitsa olemas. Kuna meie klubiliikmete vanus on tugevasti seeniorklassi poole kaldu, siis on ratturite isiklikud eesmärgid seotud pigem suurematel rahvaüritustel edukalt osalemisega, ja seda mitte ainult rattasadulas. Litsentsiga seeniorsportlased tahavad kaasa rääkida kõikidel toimuvatel EMV distsipliinidel va. DH ja BMX.

Seni klubi edukaim rattur Mari-Liis Mõttus on kindlaks eesmärgiks võtnud Eesti MTB koondisega koos võidelda välja koht ühele sportlasele Tokyo olümpial. See tähendab, et eesmärgiks on edukad etteasted rahvusvahelistel võistlustel ja loomulikult ka tiitlivõistlustel (XCO EM, MM). Väljakutse on üsna suur, sest XCO EM peaks toimuma samas kohas, kus Mari-Liis end kaks aastat tagasi korralikult katki kukkus. Plaanis on osaleda ka Hollandis toimuvatel üliõpilaste MM-il. Loodetavasti tähendab hooaja alguse venimine, et cyclo-crossi hooajaks jagub rohkem energiat ja õnnestub ka seal head minekut näidata. Armin Pilv läbis kaitseväe ja lõhub nüüd taas trenni teha, aga proovib sel hooajal taas panustada ka oma teisele lemmikalale, DH-le. Eesmärgiks on DH MM Leogangis Austrias. Noortest üks edukaim Matthias Mõttus sihib kohta noorte koondises, et juhul, kui Euroopas olukord peaks normaliseeruma ja toimuvad noorte Euroopa meistrivõistlused, siis suudaks seal väärika etteaste teha. Teised noored on veel liiga väikesed, et suuri sportlikke eesmärke seada, aga pidev värskes õhus liikumine ja süsteemne treenimine annab eelduse, et need eesmärgid kunagi ka tulevad ja täituvad. Võistlustest oleme jätkamas HRK krossisarja korraldamist ja sellega seoses selgitame ka Võrumaa meistrid MTB krossis. Samuti jätkame Husqvarna Eesti XCO sarja ühe etapi Kütioru XCO korraldamist. Oleme endiselt Heategevusliku Teatejooksu korraldajad Võrus ja abilised Võru Rattapäeval.

3)      Millist rattaüritust ja miks ootate sel hooajal kõige rohkem?

Sellele on üsna keeruline vastata, sest inimesi on palju ja nii ka arvamusi. Praegusel hetkel ootaks ükskõik millist rattavõistlust 🙂 Aga kui olukord normaliseerub, siis kindlasti näeb kõige rohkem meie klubi rattureid korraga stardijoonel Eesti ratturite “laulupeol” Tartu Rattamaratonil ja paljude jaoks hooaega lõpetaval Haanja 100-l.

Klubi tegemistega saab ennast kursis hoida SIIN

Foto: Erakogu

Galerii SIIN

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X