Hääleta Tartusse pump-track!

TKE_2021__0066

Taas on käivitatud kaasava eelarve projektide hääletus Tartus, kus kõikide rattasõprade rõõmuks on Vahur Kalmre (“ma olen jalgrattur” ajakirja toimetaja) esitanud pump-track idee Tartu kesklinna Ülejõe parki. Selleks, et idee ka teoks saaks, vajab idee käivitamine Tartu linnakodanike hääli. Hääletada saab kuni 7. oktoobri kella 18-ni elektrooniliselt (www.tartu.ee/kaasaveelarve) või raekoja infokeskuses (avatud iga päev kell 10-18).

Ideega saab tutvuda ja hääletama minna siit: https://keskpark2024.ee/kaasav-eelarve-2021/

Pump-track Ülejõe parki idee eesmärk on tuua Tartu kesklinna rohkem elu ja luua siin võimalusi tegutsemiseks. Tänastele noortele meeldib tänavasport – rulad, trikirattad, tõuksid, rulluisud, mitmesugused jalgrattad. See on järjest kasvav huvi ja harrastus, millele annab hoogu kindlasti ka see, et need alad on juba jõudnud olümpiamängudele.

Et neid alasid harrastada, peab olema koht. Ja mitte ainult kusagil äärelinnas, vaid just kesklinnas. Pump-track’il saavad sõita erinevas eas noored, alates kõige väiksematest kuni täisealisteni välja. Pump-track on väga vajalik koht rattaga sõitma õppimiseks – aga rattalinnal Tartul ongi vaja, et me oskaks rattaga hästi sõita.

Üks selline koht peakski olema Tartu kesklinnas – nii kutsume rohkem noori kesklinna tegutsema, hoiame kesklinna elus, mitmekesistame kesklinna parke. Läheneva kultuuripealinna ootuses oleks äärmiselt oluline meie esinduspargid korda teha ning värskendada neid Tartule omasel innovaatilisel viisil.

Idee autoril on soov Ülejõe park rohkem kasutusele võtta – teha sinna noortele populaarne pump-track, mis võtaks enda alla u 1800 m2.

  • Rahvahääletusel saab osaleda iga vähemalt 14-aastane isik, kelle elukoht on Eesti rahvastikuregistri andmetel Tartu linnas. Esmakordselt saavad hääletada ka need 14-17-aastased noored, kellel puudub Tartus sissekirjutus, aga kes õpivad Tartu üldhariduskoolis või kutseõppeasutuses.
  • Iga rahvahääletusel osalev isik saab hääletada kuni kolme erineva endale meelepärase idee poolt.
  • Hääletada saab
    • elektrooniliselt infosüsteemis Volis, kus tuleb end identifitseerides ID-kaardi, mobiil-IDga või Smart-ID-ga.
    • Tartu raekoja infokeskuses (raekoja I korrus) kasutades infotöötaja abi. Esitada tuleb isikut tõendav dokument. Infokeskus on avatud igal hääletuspäeval kell 10-18.

“Kutsume rattaklubisid, rattatrennide poisse, tüdrukuid, lapsevanemaid  – kõiki, kel ratta-asjad hingel ja südamel – toetama pump-tracki tulemist kesklinna, üheskoos teeme selle ära!” sõnas idee autor Vahur Kalmre.

Vahur Kalmre
Vahur Kalmre
pump-track
Idee nr 23. Ülejõe park 2024 – pump-track
pump-track
Idee nr 23. Ülejõe park 2024 – pump-track

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X