Grupisõidu võitnud hollandlanna tegi 25-aastase vaheaja järel kuldse duubli

822213h4083t28

Maanteesõidu maailmameistrivõistlustel Itaalias Imolas võidutses laupäeval peetud naiste grupisõidus hollandlanna Anna van der Breggen, kes triumfeeris ka neljapäevases temposõidus.

30-aastane hollandlanna läbis 143-kilomeetrise distantsi nelja tunni, üheksa minuti ja 57 sekundiga, edestades kaasmaalasest tiitlikaitsjat Annemiek van Vleutenit, kes alles eelmisel nädalal käis randmeoperatsioonil, minuti ja 20 sekundiga. Pronksile sõitis itaallanna Elisa Longo Borghini (+1.20).

Esimestena jäid medalitelt välja ühises grupis lõpetanud Hollandi rattur Marianne Vos (+2.01), sakslanna Liane Lippert ja britt Elizabeth Deignan. Ainsa eestlannana stardis olnud Mae Lang katkestas.

Teistkordselt grupisõidu maailmameistriks tulnud van der Breggen on esimene rattur 25-aastase vaheaja järel, kes võitnud ühel MM-il nii tempo- kui grupisõidu. Viimati suutis seda prantslanna Jeannie Longo 1995. aastal Kolumbias peetud MM-il.

Maanteesõidu MM lõppeb pühapäeval peetava meeste grupisõiduga.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X