Groenewegen tegi vigade paranduse, Taaramäe lõpetas peagrupis

Araabia Ühendemiraatide velotuuri (2. UWT) viiendal etapil (170 km) pälvis grupifinišis esikoha hollandlane Dylan Groenewegen (Team Jayco AlUla; 3:57.07). Rein Taaramäe (Intermarche – Circus – Wanty) ületas lõpujoone turvaliselt peagrupis.

Tegemist on Groenewegeni jaoks tänavuse hooaja teise võiduga. Hollandlane edestas finišijoonel Colombia ratturit Fernando Gaviriat (Movistar Team) ja iirlast Sam Bennetti (Bora-Hansgrohe). Lätlane Emils Liepins (Trek-Segafredo) pidi leppima neljanda kohaga. Taaramäe ületas finišijoone 65. positsioonil.

„Sellised etapid on nagu pesumasinas sõitmine – ühel hetkel oled grupi ees ja silmapilk hiljem juba grupi taga. Väga keeruline on siin ideaalset sprinti teha,“ ütles Groenewegen. „Eilsel etapil jäin ma liiga taha, aga teadsin, et vorm on võitmiseks olemas. Keskendusime täna väga palju ja pälvisimegi esikoha. Homme on veel üks võimalus, aga esmalt tähistame tänast.“

Üldarvestuses suuri muutusi ei toimunud. Esikohal jätkab belglane Remco Evenepoel (Soudal – Quick Step), kellele järgnevad austraallane Luke Plapp (Ineos Grenadiers; +0.09) ja Pello Bilbao (Bahrain – Victorious; +0.13). Taaramäe hoiab 20. positsiooni.

Laupäeval on kavas 166-kilomeetrine sile etapp ning pühapäeval 153-kilomeetrine ligi 11-kilomeetrise lõputõusuga etapp.

Impression
X