Greete Steinburg võistleb Marokos maastikumaratoni mitmepäevasõidul ja hoiab kahe etapi järel 3. kohta

Greete Steinburg

Marokos sõidetakse sellel nädalal kuue päeva pikkune maastikuratturite velotuur Škoda Titan Desert, kus on kavas kokku 589 km. Greete Steinburg (Škoda We Love Cycling) hoiab kahe etapi järel eliitnaiste arvestuses kolmandat kohta.

Maroko kõrbes ja mägedes sõidetava mitmepäevasõidu muudab omanäoliseks etappide vahel spartalikes tingimustes telkides elamine. Lisaks tuleb võistluse ajal ennast ise teenindada ja vajaminevaid asju kaasas kanda. Näiteks magamiskotti.

Avapäeval sõitsid ratturid 104 kilomeetrit ja teisel etapil 106 kilomeetrit. Esimesel etapil mõõdeti Steinburgi ajaks viis tundi, neli minutit ja 42 sekundit, mis andis talle Tessa Kortekaasi (Cannondale ISB Sport; 4:47.07) ja Pilar Fernandez Hernandezi (KH7 3; 5:03.04) järel kolmanda koha.

„Hommikul oli päris jahe, aga õnneks kohe stardist minnes külm ei olnud. Natuke läksin sellega alt, et läksin sooja tegema ja kui tagasi tulin, olid boksid juba inimesi täis, mis tähendas, et jäin kohe liiga taha. Edasi sõitsin tõusvas joones ja võib päris rahule jääda. Enesetunne oli ka okei,“ ütles Steinburg welovecycling.ee sotsiaalmeedia vahendusel avaetapi järel.

106-kilomeetrisel teisel etapil oli taas võidukas Kortekaas (4:04.27), kellele järgnesid Fernandez Hernandez (4:17.16) ja Steinburg (4:22.00). „Ma ei tea kust alustada,“ ohkas Steinburg etapi järel. „Jube raske ja jube kiire oli. Läksin korralikult sellega alt, et mul on praegu 32 esihammakas, aga sellega jäin ma kohe alguses esimesest grupist maha, kuna mul ei jätkunud lihtsalt käike ja kogu jõudu ei saanud rakendada. Homseks panen 34 esihammasratta.“

Kahe etapi kokkuvõttes juhib Kortekaas ajaga 8:50.14. Teist positsiooni hoiab Fernandez Hernandez (9:20.15) ja kolmandat Steinburg (9:26.38). Mitmepäevasõidu kolmandal etapil on kavas 90 kilomeetrit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X