Greete Steinburg valmistub tiitlivõistlusteks Mallorcal

Screen Shot 2018-04-11 at 18.45.26

Greete Steinburg valmistub 22. aprillil Itaalias toimuvateks maratoni Euroopa meistrivõistlusteks Mallorcal. Eesti maastikuratturite koondis uuris lähemalt, miks just Mallorca ning millised on Eesti meistri mõtted enne suurvõistlust.

Greete, maailmas on nii palju kohti, miks valisid treeningettevalmistuseks just Mallorca?

Ma ei ole siin varem käinud ning ilma ja tingimuste poolest tundus see olema parim valik.

Euroopa meistrivõistlused toimuvad tänavu varem kui möödunud aastatel, kuidas see sulle sobib?

Ma usun, et see võiks sobida mulle pigem päris hästi. Ma olen saanud teha väga hea ettevalmistuse. Talvel treenisin Portugalis ja nüüd olen Mallorcal. Üldjuhul olen ma olnud kohe hooaja alguses heas vormis.

Oled teinud enne EM-i väga vähe starte. Miks otsustasid võistlemise asemel treeninglaagri kasuks?

Ma võistlesin enne Mallorcale tulemist nii palju kui võimalik. Kahjuks pidin ma loobuma paarist tuurist, kuhu tahtsin algul sõitma minna. Otsustasin viimast kolme nädalat sisustada kvaliteetsete treeningutega eelkõige just seepärast, et saaksin keskenduda EM-iks 100%.

Kui palju oled EM-i rajaga tutvunud ning ettevalmistustöid teinud?

Eeltööd olen teinud väga palju. Tean täpselt, mis mind ees ootab ning olen ka oma ettevalmistust just selle järgi teinud. Eesti mõistes on rada väga raske, väga palju ronimist on, aga ma arvan, et mulle võiks see sobida. Lendan Itaaliasse varakult, et võimaluse korral enne kõiki rajalõike proovida. Niiviisi saan olulisemad kohad võistluseks meelde jätta.

Greete, oled EM-il lõpetanud varasemalt kohtadega 30, 11 ja 14. Milliste eesmärkidega lähed rajale tänavu?

Üks eesmärkidest on need tulemused ületada. Minimaalne eesmärk on sõita kümne hulka. Sellised tõsiselt rasked ja pikad sõidud meeldivad ja sobivad mulle. Tean, et vorm on hea ja kui kõik sellel ühel päeval klapib, siis olen kindlasti võimeline enamaks.

Millised on sinu plaanid peale tiitlivõistlust?

Lendan Portugali, kus osalen koos Maaris Meieriga 1. – 6. maini Portugal MTB Touril (UCI S1). Peale seda lendan koju, Eestisse.

Aitäh, Greete ning jõudu treeningutel ja EM-il!

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X