Greete Steinburg tõusis Poolas pjedestaalile

Eesti maastikumaratoni meister Greete Steinburg pälvis Poolas Jelenia Gora maratonil (UCI MTB Marathon Series) teise koha.

80-kilomeetrise ja 2400 tõusumeetriga võistluse võitis hollandlanna Anne Terpstra (Ghost Factory Racing) ajaga 4:04.55. Steinburg jõudis finišisse teisena ajaga 4:09.54 ja kolmanda koha pälvis valgevenelanna Julia Tsalahuz (5:22.34).

“Minu jaoks oli super raske päev rattal,” kirjutas Steinburg võistlusjärgselt sotsiaalmeedias. “Ma ei tundnud ennast hästi ja kannatasin palju. Aga on tore lõpetada oma viienädalane Euroopa ringreis pjedestaalil.”

Laupäeval võistles Steinburg Jelenia Gora olümpiakrossil (UCI HC), kus pälvis kaheksanda koha. Esikoht läks Hollandisse, kui esimesena jõudis finišisse Anne Tauber (Cst Sandd American Eagle MTB Racing Team; 1:28.36). Teise koha teenis kohalike rõõmuks Maja Wloszczowska (Kross Racing Team; 1:30.02) ja pronksmedali sai tšehhitar Jitka Cabelicka (Gapp System – Cabtech MTB Racing Team). Steinburgi lõpuajaks oli 1:38.01.