Greete Steinburg sai maastikumaratoni MM-il 22. koha

Šveitsis Grächenis peetud maastikurattamaratoni maailmameistrivõistlustel saavutas Greete Steinburg naiste seas 22. koha, Janelle Uibokand lõpetas 39. positsioonil. Juulis rangluu murdnud Peeter Pruus oli meeste seas 33..

68-kilomeetrisel distantsil krooniti maailmameistriks prantslanna Pauline Ferrand Prevot, kes võidutses hiljuti ka maastikukrossi MM-il Kanadas. Teine koht läks Sloveeniasse, kui Blaza Pintaric jõudis finišisse võitjast 1.53 hiljem. Pronksmedali sai kaela Lõuna-Aafrika maastikurattur Robyn de Groot (+2.40), kes edestas vaid ühe sekundiga sakslannat Adelheid Morathi. Steinburg kaotas võitjale 27 minuti ja kolme sekundiga ning sai 22. koha ning Uibokand 47 minutit ja 24 sekundit, mis andis hiljuti Tartu rattamaratonil võidutsenud neiule 39. koha.

Meeste seas võitis Kolumbia rattur Hector Leonardo Paez Leon, kes 91-kilomeetrisel rajal lõpetas ajaga neli tundi, 17 minutit ja 58 sekundit. Teise koha sai 26-sekundilise kaotusega Tšehhi rattur Kristian Hynek ja kolmanda itaallane Samuele Porro (+1.13). Ainsa eestlasena võistlustules olnud Peeter Pruus kaotas võitjale 21 minuti ja 24 sekundiga ning sai 33. koha.