Greete Steinburg püüab olümpiapunkte ja lepingut välisklubiga

fotoViktorBurkivski873

Teist aastat järjest Eesti aasta parimaks naisratturiks valitud Greete Steinburg loodab järgmisel hooajal veelgi paremas hoos olla ja ka välisklubisse pääseda.

Maastikurattur Steinburg tuli Euroopa meistrivõistlustel 14. ja maailmameistrivõistlustel 21. kohale. Lisaks krooniti ta maastikumaratonis ka Eesti meistriks.

“See tunne on alati hea ja eriline, võita on alati tore. Ise lootsin seda tiitlit sel aastal rohkem, kuna mul oli tõesti väga hea hooaeg ja ma olen tänulik Eesti Jalgratturite Liidule, et nad selle tunnustuse mulle andsid,” ütles Steinburg ERR-ile. “Ise tundsin, et tegin sel hooajal suure edasimineku, nii tulemusi vaadates kui ka võrdluses teiste naistega, kellega muidu ei olegi koos saanud sõita. Sel hooajal olin võimeline nendega koos sõitma ja see andis palju lisamotivatsiooni järgmiseks hooajaks, et veel kõvemini tööd teha. Usun, et kõrgemad kohad on veel tulemas.”

Aasta tagasi ütles Steinburg välja, et tiitlivõistluste esikümme on reaalne eesmärk. Mida tuleks muuta, et sinna nüüd jõuda? “Tegelikult oli ka sel hooajal tiitlivõistluste esikümme reaalne, aga kerge külmetus rikkus EM-i korraliku tulemuse ära,” nentis Steinburg. “Tuleb tervist hoida ja treeningutes veel väikesed muudatused teha, targemini treenida.”

Millised on järgmise aasta plaanid? “Tiitlivõistlustel tahan võistelda, lisaks on vaja särk kaitsta, et Eesti lippu pildil hoida maailmas,” lausus Steinburg. “Kindlasti üritan välissõite teha, et Eestile natuke olümpiapunkte korjata, saaks võib-olla ka Eestist keegi olümpiale naistest.”

Vahepeal oli lootus pääseda välisklubisse stažööriks, millal võiks tulla ihaldatud leping? “Eks ma selle nimel tööd teen, kaua ikka ise jaksab sõita,” muigas Steinburg. “Teen tööd, näen vaeva ja loodetavasti järgmisel aastal õnnestub.”

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X