Greete Steinburg pälvis maastikuratturite mitmepäevasõidul Austrias 5. koha

Igor Schifris
 
Austrias toimunud esimese kategooriaga maastikuratturite mitmepäevasõidul Alpentour Trophy teenis Greete Steinburg kokkuvõttes viienda koha.
 
Esimese koha pälvis kohalike rõõmuks 34-aastane Angelika Tazreiter, kelle koguajaks nelja etapiga mõõdeti 12 tundi, viis minutit ja kaheksa sekundit. Pjedestaalile pääsesid veel sakslanna Chiara Patricia Beer (12:21.39) ja norralanna Hildegunn Hovdenak (12:27.30). Steinburgi koguajaks oli 12 tundi, 48 minutit ja viis sekundit.
 
Võistluse jooksul sõitsid ratturid kokku 220 kilomeetrit, mille jooksul tuli võtta 8800 tõusumeetrit. Etappidelt pälvis eestlanna ühe neljanda ja kolm viiendat kohta. „Osalesin sellel tuuril juba kolmandat korda, seega teadsin suhteliselt hästi, mis mind ees oli ootamas,“ rääkis Steinburg. „Tegemist oli eelkõige füüsiliselt raske mitmepäevasõiduga, sest ronimist oli omajagu. Kuna valmistun hetkel 2. oktoobril toimuvateks maastikumaratoni maailmameistrivõistlusteks, siis oli velotuur mõeldud eelkõige ettevalmistuse ühe osana ja tulin siia raskemate treeningnädalate pealt.“
 
„Enim jäin rahule kolmanda etapiga ning raskeim oli teine etapp. Üldjoones jäin tuuriga rahule ning enne MM-i plaanin veel osaleda järgmisel nädalal Poolas Jelenia Goras UCI Marathon Series võistlusel,“ lisas Steinburg.
 
Meeste seas võidutses sakslane Markus Kaufmann (9:43.49), teise ja kolmanda koha said austerlane Alban Lakata (9:46.33) ja võitja kaasmaalane Pirmin Eisenbarth (9:59.37).
Tulemused siin
Greete Steinburg
Alpentour Trophy 2021 Greete Steinburg (MTB Pro Merchandising)
Greete Steinburg
Alpentour Trophy 2021 Greete Steinburg (MTB Pro Merchandising)

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X