Greete Steinburg pälvis Hispaania maastikutuuri avaetapil 3. koha

1A5D2D67-B958-420F-B04D-12B128AFF65E

Eesti parimad naismaastikuratturid Greete Steinburg ja Janika Lõiv alustasid Hispaanias mitmepäevasõitu Mediterranean Epic 2019 (UCI S1), mille avaetapil pälviti vastavalt 3. ja 7. koht.

Neljast etapist koosnev mitmepäevasõit algas 58-kilomeetrise võistlusega, mille jooksul läbiti 1300 tõusumeetrit. Etapi muutsid kiireks kruusa- ja asfaltteed, ent puudust ei olnud ka korralikest tõusudest. Päeva kiireimat aega näitas Rebecca McConnel, kes jõudis finišisse ajaga kolm tundi ja 59 sekundit. Teise koha teenis Ramona Forchini ajaga 3:02.08 ja pjedestaali madalaimale astmele jõudis Steinburg (3:07.55). Lõiv lõpetas ajaga 3:12.24, mis andis talle seitsmenda koha.

“Kohe esimesel tõusul sai liider eest minema ning mina jäin sõitma koos Alice Pirardiga (lõpetas 6. kohal – toim). Teisel tõusul jäi ta aga maha ning liikusin oma tempoga edasi. Ühtegi naist ees ega taga ei näinud. Esimeses tehnilises punktis sain info, et sõidan teisel kohal. Umbes poolel distantsil püüdis mind tehnilises osas kätte Ramona Forchini ning sel hetkel polnud mul piisavalt jôudu, et temaga kaasa minna,” rääkis Steinburg peale võistlust.

“Alguses suutsin korralikult kannatada teiste naiste järgi, kuid mingil hetkel jäin üksi ja ilmselt langes ka tempo,” kommenteeris Lõiv enda sõitu. “Seega lihtsalt sõitsin oma tempos ja üritasin võimalikult väikese energiakuluga lõppu jõuda. Rajal oli palju ägedaid tehnilisi kohti ning minu lemmik oli lõpulaskumine.”

Teisel etapil sõidavad ratturid 59 kilomeetrit, mille jooksul kogutakse ligi 2000 tõusumeetrit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X