GREETE STEINBURG LA FORESTIERE BULLS BIKES MARATONIL TEINE

Greete Steinburg 2

Eile, 15. septembril Prantsuse Alpides peetud UCI maratonide sarja kuuluval La Forestière Bulls Bikes maratonil saavutas Greete Steinburg 2. koha, võistlus oli ühtlasi ka MTB Alpine Cupi viimane etapp.

Kolmekümnendat korda peetava võistluse stardijoonel oli 31 eliitklassi naist ja 28 kraadine kuumus.„Kohe esimesel tõusul hakkasid Greetel probleemid ketiga, ilmselt oli keti lukk saanud kannatada. Greete muutus ettevaatlikuks ja arvas et sõit on sõidetud. Eest läksid Uus-Meremaa meister Samara Sheppard ja Prantsuse valitsev meister Margot Moschetti. Ühel hetkel otsustas Greete üritada probleemide kiuste suurest pundist eralduda, temaga üritas kaasa minna ka UCI maratonide reitingu liider Bettina Janas, kes aga Greete pakutud tempos ei püsinud. 30-ndaks kilomeetriks püüdis Greete liidrid kinni. Ratta kett aga hakkas järjest rohkem probleeme tekitama ja kui ühel tõusul Uus-Meremaa meister ründas oli targem sõiduvahendit säästa ja ühtlaselt jätkata. 6 kilomeetrit enne lõppu ühel tehnilisel tõusul õnnestus Greetel maha jätta prantslanna. Paarsada meetrit enne finišijoont purunes Greete rattal ketilukk aga täielikult. Õnneks olid lõpumeetrid allamäge ja ei pidanud lõpujoont joostes ületama“, võttis Steinburgi mänedžer Enno Eilo võistluse kokku.

Võitstluse võitis Samara Sheppard ajaga 3:34:23, teise koha saavutanud Steinburgil tuli kaotust võitjale 4 minutit ja 50 sekundit, kolmandaks jäänud Margot Moschetti kaotus võitjale oli 5 minutit ja 16 sekundit. Kokku lõpetas võistluse 27 naist.

Meeste eliidi klassis võidutses Urs Huber, Karl Platti ja Andreas Seewaldi ees. Huber võitis ka kogu 4. etapilise Alpine Cupi.

Järgmine võistlus Steinburgil on 21-22. septembril peetavad maastikumaratoni maailma meistrivõistlused Šveitsis. Eestlastest on stardijoonel veel ka Janelle Uibokand ja valitsev Eesti meister Peeter Pruus.

Foto: Erakogu.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X