Greete Steinburg ja Maaris Meier võidutsesid Portugalis

greete steinburg ja maaris meier , finiš

Kuus päeva väldanud, raske ja tehnilise UCI S1 maastikuratta tuuri käigus läbiti 338 km ja 9725 tõusumeetrit. Tuuri raskeim etapp oli kolmandal päeval sõidetud Castro Daire – Sao Pedro Sul, millel pikkust 92 kilomeetrit  ja tõusumeetreid 3075. Kuuest kavas olnud etapist võitsid eestlannad viis etappi, millega kindlustasid naiste eliitklassis  kindla esikoha, koguajaga 20 tundi ja 43,38 minutit. Eestlastele järgnesid Hispaania-Portugali duo Ada Xinxo ja Celina Carpinteiro, kes kaotasid veidi üle tunni. Neile omakorda 5 minutiga kaotas kolmanda naispaarina, tuuri proloogi võitnud Hispaania-Portugali paar Maria Theocharise ja Ilda Pereira. Steinburg ja Meier saavutasid ka üldarvestuses kõrge 26-nda koha.

Tuuri üldvõidu pälvis nimekas Portugali maastikumaratonide spets ja 2016 aasta maailmameister Tiago Ferreira koos Jose Dias´ega, kes võitsid poole tunniga teisekoha paari Carlos Gomes ja Andre Filipe ees.

Steinburg ja Meier teenisid tuurivõiduga naiste olümpiareitingusse kokku 240 punkti.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X