Greete Steinburg hoiab Portugal Brasil Ride mitmepäevasõidul liidripositsiooni, paaridest on parimad Maaris Meier ja Janelle Uibokand

Greete Steinburg

Portugalis sõidetaval maastikuratturite kuue päeva pikkusel mitmepäevasõidul Portugal Brasil Ride hoiab naiste arvestuses liidripositsiooni Greete Steinburg. Paaridest on parimad Maaris Meier ja Janelle Uibokand.

Steinburg võitis avapäeval sõidetud 20-kilomeetrise proloogi ajaga 1:11.01, edestades sakslannat Naima Madleni (1:15.42) ja portugallannat Ana Tomast (1:16.55). Paaride arvestuses olid kiireimad Meier ja Uibokand ajaga 1:14.54.

63-kilomeetrisel esimesel etapil jõudis Steinburg taas esimesena finišisse ajaga 3:56.32. Tema selja taga jagasid teise ja kolmanda koha Madlen (4:10.11) ja Tomas (4:23.53). Meier ja Uibokand jätkasid võidukalt duode seas ajaga 4:23.57.

„Kuna samal ajal muud olulisemat võistlust ei olnud ja ma olen varem sellel tuuril võistelnud ja teadsin, et tegemist on raske võistlusega, mis täpselt praeguse hetke treeningute eeamärkidega klappis, siis otsustasin osaleda,“ ütles Steinburg. „Kuna mu partner jäi peale 4 Island Stage Race’i haigeks, siis otsustasin võistelda esmakordselt avatud individuaalklassis.“

Proloogil tegin võimalikult ühtlase sõidu,“ jätkas Steinburg. „Täna oli esimene pikem päev. Teadsin, et tuleb pikk ja palav etapp sadulas ning valisin kohe alguses oma tempo ning hakkasin vaikselt ettepoole liikuma. Silmad peavad siin kogu aeg lahti olema, et ikka õigel rajal püsida, aga õnneks see ka õnnestus. Peale poolt distantsi tundsin, et parem king ei lähe enam pedaali kinni, aga kuidagi sain ikka selle lahtise jalaga hakkama – veidi ebakindlam muidugi oli laskumistel ja lõpus treppidel samuti. Finišis vaatasin alles, et kinga klots oli täitsa lahti. Kokkuvõtlikult oli väga palav päev sadulas, kindla peale sõit ja vist õnnestus veidi energiat ka järgnevateks päevadeks hoida.“

Peale esimest etappi on Steinburgi edu Madleni ees 18 minutit ja 19 sekundit ning Tomasi ees 33 minutit ja 14 sekundit. Duode seas jätkavad kindlate liidritena Meier ja Uibokand.

Teisel etapil ootab maastikurattureid ees 61 kilometrit ligi 1900 tõusumeetriga.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X