Giro võitnud Carapazest sai esimene suurtuuril triumfeerinud ecuadorlane

644882h1779t63

Tänavuse Itaalia velotuuri üldvõidu pälvis Richard Carapaz (Movistar Team), kellest sai esimene suurtuuri võitnud Ecuadori päritolu rattur.

Movistari rattur haaras liidripositsiooni 14. etapil ning säilitas roosa liidrisärgi ka tuuri viimasel, pühapäeval sõidetud 17-kilomeetrisel eraldistardist etapil Veronas.

Mullu üldarvestuses neljandaks tulnud Carapaze koondajaks kujunes tänavu 90:01.47, millega edestas teiseks tulnud itaallast Vincenzo Nibalit (Bahrain Merida) minuti ja viie sekundiga. Kolmanda koha sai lõppkokkuvõttes sloveen Primož Roglic (Team Jumbo-Visma), kes kaotas võitjale kahe ja poole minutiga.

Tanel Kangert (EF Education First) sai lõppkokkuvõttes 18. koha (+30.11). Eestlase parim Giro üldtulemus on 2013. ja 2015. aastal saavutatud 13. koht.

Velotuuri viimasel etapil võidutses ameeriklane Chad Haga (Team Sunweb) ajaga 22.07. Hagale järgnesid Lotto Soudali belglastest ratturid Victor Campenaerts (+0,04) ja Thomas de Gendt (+0,06). Tuuri võitnud Carapaz kaotas minuti ja 12 sekundiga, saades 36. koha, Tanel Kangert sai kirja 45. aja (+1.23).

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X