Giro ülesmäge finišiga 18. etapil võidutses Schachmann

Itaalia velotuuri 18. etapi, mis kulges Abbiategrassost Prato Nevososse ja lõppes ülesmäge finišiga, võitis Quick-Step Floorsi rattur Maximilian Schachmann.

24-aastasele sakslasele oli see suurtuuride esimene etapivõit. Kümme sekundit pärast Schachmanni jõudis finišisse hispaanlane Ruben Plaza (Israel Cycling Academy) ja temast omakorda kuus sekundit hiljem finišeeris itaallane Mattia Cattaneo (Androni Giocattoli-Sidermec).

Tuuri üldliider Simon Yates (Mitchelton-Scott) lõpetas 20. kohal, kaotades võitjale 11.31. Tema suurim konkurent üldvõidule, hollandlane Tom Dumoulin (Team SUnweb) sai 13. koha, kaotades 11.03.

Kokkuvõttes kahanes seega Yatesi edu Dumoulini ees 28 sekundile. Kolmandal kohal on itaallane Domenico Pozzovivo (Bahrein-Merida), kes kaotab 2.43.