Giro d’Italia Taaramäe ja Kangert tõusid kokkuvõttes, üks favoriit kukkus raskelt

Giro d’Italia viienda etapi (Modena – Cattolica; 177 km) võitis austraallane Caleb Ewan (Lotto Soudal). Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux) ja Tanel Kangert (Team BikeExchange) lõpetasid peagrupis, mis sai võitjaga sama aja.

Kolmapäevasel tasasel etapil sõitsid pikalt ees Simon Pellaud (Androni Giocattoli-Sidermec) ja Davide Gabburo (Bardiani-CSF-Faizane), 25 km enne finišit liitus duoga ka Alexis Gougeart (AG2R Citroen). Peagrupp nihkus neile aga järjest lähemale ning kolmik püüti kinni paar kilomeetrit enne etapi lõppu.

Grupifinišis näitas väledaimat jalga austraallane Caleb Ewan, kes tuli sealjuures välja keerulisest olukorrast, olles finišikoridoris surutud üsna raja parempoolsesse äärde. Lotto Soudali rattur edestas napilt itaallasi Giacomo Nizzolot (Team Qhubeka Assos) ja Elia Vivianit (Cofidis), neljanda kohaga leppis Peter Sagan (Bora-Hansgrohe).

Rein Taaramäele läks kolmapäeval protokolli 66. ja Tanel Kangertile 119. koht. Üldliidrina jätkab itaallane Alessandro De Marchi (Israel Start-Up Nation), belglane Louis Vervaeke (Alpecin-Fenix) kaotab talle 42 ja portugallane Nelson Oliveira 48 sekundit. Taaramäe (+1.47) tõusis 13. ja Kangert (+3.58) 35. kohale.

Itaalia velotuuri viiendat etappi jäid varjutama mitmed lõpukilomeetritel toimunud kukkumised. Neli kilomeetrit enne finišit kukkus raskelt üks favoriitidest Mikel Landa (Bahrain Victorious), hispaanlane ei suutnudki etappi lõpuni sõita. Samuti langes kukkumise tõttu kokkuvõtte konkurentsist venelane Pavel Sivakov (Ineos).