Giro sai uue üldliidri, Kangert kukkus kolm kohta

Itaalia velotuuri 14. etapi võitis Ecuadori rattur Richard Carapaz, kes tõusis ühtlasi ka üldarvestuse liidriks. Tanel Kangert kaotas Movistari ratturile 7.41 ja ületas finišijoone 32. kohal.

Tänavusel Girol oma teise etapivõidu võtnud Carapaz läks konkurentidelt eest eelviimasel tõusul ning edestas finišis lähimat jälitajat Simon Yatesi (Mitchelton – Scott) 1.32-ga. Kolmanda koha saavutas Vincenzo Nibali (Bahrain – Merida; +1.54).

Kangert jõudis finišisse koos seni üldarvestuse liidriks olnud sloveeni Jan Polanciga (UAE-Team Emirates). Reedese etapi järel üldarvestuses 11. kohale tõusnud Kangert langes nüüd 14. ja kaotab Carapazile 11.21. Ecuadori mees tõusis ka Giro üldliidriks, edestades teisel kohal jätkavat Primož Roglicit (Team Jumbo) seitsme sekundiga. Kolmandal kohal on Nibali (+1.47).

“Mulle tundub, nagu oleksin alles eile kodus Ecuadoris mängurattal sõitnud. Nüüd olen siin, seljas roosa särk,” sõnas Carapaz. “Me ei võta midagi enesestmõistetavalt – Nibali ja Roglic on tugevad. Aga nüüd proovime iga hinna eest seda särki kaitsta.”