Giro kuues etapp võideti jooksikute hulgast, Mihkels kukkus laskumisel

Madis Mihkels

Itaalias jätkuval Giro d’Italia velotuuri kuuendal etapil (Viareggio – Rapolano Terme; 180 km) võidutses hispaanlane Pelayo Sanchez (Movistar Team; 4:01.08). Poolel võistlusmaal kukkunud Madis Mihkels (Intermarche – Wanty) lõpetas 134. kohal.

Pelayo edestas finišijoonel prantslast Julian Alaphilippe’i (Soudal Quick-Step) ja Austraalia meistrit Luke Plappi (Team Jayco AlUla; +0.01). Peagrupp kaotas võitjale 29 sekundiga. Ligi üheksakilomeetrisel tõusul, kus jooksikud eraldusid, jäi Mihkels peagrupist maha ning sellele järgnenud laskumisel eestlane kukkus. Finišis kaotas Mihkels Pelayole 20 minuti ja 33 sekundiga.

„Väga aktiivne etapp ja ja esimesel pikal tõusul, mis oli umbes 78. kilomeetril, jäin napilt, 500 meetrit enne tippu veidi maha,“ rääkis Mihkels. „Ei muretsend selle pärast liialt, kuna teadsin, et laskun grupile järele, kuid kahjuks võtsin laskumisel liiga suuri riske ja ühes kurvis libises ratas alt ära. Luud on õnneks terved, kuid haavasid on igal pool korralikult ja valu on suur. Proovin tuuri lõpetada, kuid nüüd tõesti päev korraga.“

Velotuuri üldarvestuses esiotsas muutuseid ei toimunud. Liidrina jätkab Tadej Pogacar (UAE Team Emirates), kellele Geraint Thomas (Ineos Grenadiers) kaotab 46 ja Daniel Felipe Martinez (Bora – Hansgrohe) 47 sekundiga. Mihkels (+53.34) jätkab võistlemist 123. positsioonil.

Reedel sõidetakse Girol 40,6-kilomeetrine eraldistardist sõit algusega Foligno linnast ja finišiga Perugia linnas.

Foto: Avely Austa

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X