Giro ja Vuelta kuupäevad kattuvad

giro

Rahvusvaheline jalgrattaliit (UCI) avaldas täna käimasoleva hooaja uuendatud kalendri, millest selgub, et suurtuurid Giro d’Italia ja Vuelta osaliselt kattuvad.

Koroonaviiruse pandeemia tõttu lükkuvad paljud tavapäraselt kevadel olevad sõidud sügisesse ja eriti just oktoobris ootab rattureid äärmiselt tihe kalender.

Kevadel toimumata jääv Giro d’Italia ehk Itaalia velotuur algab 3. oktoobril ja lõppeb 25. oktoobril. Vuelta ehk Hispaania velotuur algab aga 25. oktoobril ja kulmineerub alles 8. novembril.

Viimati kattusid kaks suurtuuri 1986. aastal, kui Giro d’Italia algas 12. mail, aga Vuelta lõppes alles järgneval päeval.

Tour de France ehk Prantsusmaa velotuur on praeguse seisuga kavas 29. augustist 20. septembrini. Vahetult pärast seda toimub Šveitsis maanteesõidu MM.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X