Giro ja Vuelta korraldajatele ei meeldi UCI presidendi kärpeplaan

Rahvusvahelise Jalgratta Liidu presidendil David Lappartientil on plaan kärpida Giro d’Italia ja Vuelta mahtu, mille tulemusel jääks Tour de France ainsaks kolme nädala pikkuseks velotuuriks. Mõistagi pole see meeltmööda Giro ja Vuelta korraldajatele. Lappartient on välja käinud mõtte, et Giro ja Vuelta ei tohiks olla pikemad kui 17 päeva.

“Siseneme maailma, kus ainult Tour loeb. Mulle see ei meeldi,” lausus Giro direktor Mauro Vegni. “Esmalt tuleks mõelda, millist rolli need võidusõidud omavad. Lappartient võiks meiega enne rääkida, kui midagi sellist ütleb. Oleme äris ja sellised väljaütlemised võivad põhjustada majanduslikku kahju.”
Vuelta direktor Javier Guillén: “Vuelta ja Giro kasvavad igal aastal sportlikul, sotsiaalsel ja meedia tasemel. Oleks viga neid lühendada.”

Samas tuleb märkida, et see pole esimene kord, kui Itaalia ja Hispaania velotuuri soovitakse lühendada. Sama idee oli õhus ka 2014. aastal. Giro ja Vuelta lühendamise pooldajad ütlevad aga, et sel juhul saaksid staarid osaleda vähemalt kahel ja võimalik, et ka kõigil kolmel suurtuuril.

“Rattasport on muutunud, kuigi ma ise seda võib-olla ei toeta,” nentis Vegni. “Varem lõppes Giro juunis ja me tõime sõidu kalendris varasemaks, kuid see muudatus ei kindlustanud seda, et rohkem rattureid oleks hakanud samal aastal Girol ja Touril osalema. Võib-olla nende hulk isegi kahanes. Kui UCI suudab oma ideed kaitsta, võime seda kaaluda. Kuid muutuma peaks ka Tour, sest vastasel juhul pääsevad ainult nemad kärbetest.”

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X