Giro d’Italial pälvis etapivõidu Demare, üldarvestuses kolmandana jätkav Taaramäe lõpetas peagrupis

Giro d’Italia viiendal etapil (Catania-Messina; 174 km) võitis grupifinišist esikoha prantslane Arnaud Demare (Groupama-FDJ; 04:03.56). Rein Taaramäe (Intermarche-Wanty-Gobert) ületas finišijoone peagrupis.

Demare edestas finišis kolumblast Fernando Gaviriat (UAE Team Emirate) ja itaallast Giacomo Nizzolot (Israel – Premier Tech). Prantslasel on nüüd Itaalia velotuurilt teenitud karjääri jooksul kokku kuus etapivõitu. Taaramäe ületas finišijoone peagrupi keskel ja sai 72. koha.

Üldarvestuses suuri muutuseid ei toimunud. Liidrikohal jätkab Juan Pedro Lopez (Trek-Segafredo), teisel kohal on Lennard Kämna (Bora-Hansgrohe; +0.39) ja kolmandal Taaramäe (+0.58).

Neljapäeval sõidetakse Itaalias 192 kilomeetri pikkune Palmi – Scalea etapp.