Giro d’Italia raske üheksanda etapi võitis Hindley, Taaramäe langes kokkuvõttes 28. positsioonile

Giro d'Italia, 2022

Giro d’Italia üheksanda (Isernia – Blochaus; 191 km) etapi võitis põnevas lõpuheitluses austraallane Jai Hindley (Bora-Hansgrohe). Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux) lõpetas 40. positsioonil ning langes üldarvestuses 28. tabelireale.

Siiani kõige mägisema etapi alguses, millel oli enam kui 5000 tõusumeetrit, põgenes peagrupist üheksaliikmeline jooksikute grupp. Ratturid püüti kinni veidi enne 13,8-kilomeetrist Blockhausi lõputõusu, millel oli keskmist protsenti 8,4. Hidley edestas kuue mehe vahel toimunud finišis Romain Bardet’d (Team DSM) ja Richard Carapazi (Ineos Grenadiers). Taaramäe kaotas võitjale 14 minuti ja 12 sekundiga.

Velotuuri liidrisärgi jättis enda selga aga Juan Pedro Lopez (Trek-Segafredo). Joao Almeida (UAE Team Emirates) kaotab talle 12 ja Bardet 14 sekundiga. Taaramäe langes kokkuvõttes 28. positsioonile, jäädes liidrist maha 13 minuti ja 24 sekundiga. Esikoha konkurentsist langes pühapäeval aga Simon Yates, kes kaotab Lopezile üldarvestuses 11 minuti ja 11 sekundiga.

Esmaspäeval on Girol puhkepäev.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X