Giro d’Italia kümnendal etapil võidutses Cort, Taaramäe võistlemist ei jätka

346981457_1452980385474805_896806042299114344_n

Itaalias jätkuval Giro d’Italia velotuuri kümnendal etapil (Scandiano – Viareggio; 196 km) pälvis esikoha taanlane Magnus Cort (EF Education-EasyPost; 4:51.15). Rein Taaramäe (Intermarche – Circus – Wanty) starti ei läinud ja võistlemist ei jätka. 

Vihmased olud ootasid rattureid ka kümnendal etapil. Õnn soosis seekord jooksikuid, kellest parim oli Cort. Ühtlasi oli taanlase jaoks tegemist karjääri esimese Giro d’Italia etapivõiduga. Cort edestas finišis kanadalast Derek Geed (Israel – Premier Tech) ja itaallast Alessandro De Marchit (Team Jayco AlUla; +0.02). 51 sekundit hiljem lõpetanud peagrupist oli parim Mads Pedersen (Trek – Segafredo).

Ainsa eestlasena velotuuril osalenud Rein Taaramäe kümnendal etapil starti ei läinud. Kuigi tema viimane koroonaproov osutus meeskonna teatel negatiivseks, otsustas eestlane järjest halvenevale enesetundele viidates oma neljanda Giro d’Italia siiski pooleli jätta.

Üldarvestuses jätkab esikohal Geraint Thomas (Ineos Grenadiers), kellele järgnevad Primož Roglic (Jumbo-Visma; +0.02) ja meeskonnakaaslane Tao Geoghegan Hart (+0.05).

Kolmapäeval on velotuuril kavas 219-kilomeetrine etapp trassil Camaiore – Tortona.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X