Giro d’Italia Donne rada avalikustati ning auhinnarahafond kasvab

Screenshot 2022-03-16 at 16.31.15

Kümnepäevane naiste üks mainekamaid velotuure Giro d’Italia Donne stardib 30. juunil Cagliari linnast ning lõpeb 10. juulil Padovas.

2022. aastal kuulub Giro d’Italia Donne taas naiste World Touri kalendrisse, kuna korraldajad lubasid, et sõidust tehakse igapäevaselt vähemalt kahetunnine teleülekanne. Mullu selle punkti täitmata jätmise tõttu lepiti madalama kategooriaga.

Tänavu tõuseb Giro’Italia Donne auhinnarahafonf 250 000 euroni, millest üldvõitja pälvib 50 000 eurot. Seda on viis korda rohkem kui mullu ja sama palju kui Tour de France Femmes võidusõidul, mis peetakse samuti juulis.

2021. aastal võidutses Giro d’Italia Donnel Anna van der Breggen, kes tänavu tiitlit kaitsma ei tule. Pjedestaalile mahtusid veel tema SD Worxis sõitvad naiskonnakaaslased Ashleigh Moolman ja Demi Vollering.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X