Giro avaetapi võitis tiitlikaitsja, Kangert 30.

Jalgratturite aasta esimese suurtuuri ehk Giro d’Italia avaetapi võitis tiitlikaitsja Tom Dumoulin, kes läbis Jeruusalemmas 9,7-kilomeetrise distantsi ajaga 12.02.

Sunwebi võistkonna särki kandvale hollandlasele jäid individuaalses temposõidus paari sekundiga alla austraallane Rohan Dennis (BMC) ja belglane Victor Campenaerts (Lotto Fix All).

Hommikusel rajaga tutvumisel kukkunud Chris Froome (Sky) leppis 21. kohaga. Kaotust Dumoulinile kogunes 37 sekundit.

Korralikult alustas velotuuri Tanel Kangert. Astana sõitja kaotas Dumoulinile 43 sekundiga ja sai 30. koha.

Sel nädalalõpul sõidetakse Iisraelis veel kaks etappi. Pärast esmaspäevast puhkepäeva jätkatakse juba traditsiooniliselt Itaalia pinnal.