Gert Kivistik võitis Martinique’i velotuuril juba teise etapi

Gert Kivistik võitis esimese koha viiekilomeetrise soolosõidu järel Martinique’i velotuuri viiendal etapil. Lisaks oli eestlane võidukas temposõidus.

Kivistiku võiduajaks oli 114-kilomeetrisel viiendal etapil kolm tundi, kolm minutit ja kaheksa sekundit. Ta edestas Axel Taillandieri ja Axel Carnieri 24 sekundiga. „Saime neljakesi minema umbes 40 kilomeetrit enne finišit ja seejärel ründasin üksi,“ kirjeldas Kivistik. „Tundub, et olen ennast jälle leidnud.“

Lisaks Kivistikule teeb velotuuril kaasa teine eestlane Ats Uulimaa, kes lõpetas etapi 50. kohal, kaotades kaasmaalasele 24 minuti ja 42 sekundiga.

Kivistik alustas velotuuri teise kohaga, sai seejärel neljanda tulemuse ning oli parim 8,3-kilomeetrisel temposõidul. Kolmandal etapil oli eestlane 17. ja neljandal 16.

Kümne etapi pikkusel velotuuril hoiab Kivistik üldarvestuses viiendat positsiooni. Liidrist Axel Carnierist jääb ta maha ühe minuti ja 26 sekundiga. Uulima on kokkuvõttes 52. kohal (+1:14.38). Punktiarvestuses hoiab Kivistik liidripositsiooni ning mägedearvestuses kolmandat kohta.