Gert Kivistik võitis Guadeloupe’i saarel toimunud velotuuril etapi

Gert Kivistik

Gert Kivistik (Team Credit Mutuel-Garage Premier-Fewoss) pälvis võidu Guadeloupe’i saarel toimunud velotuuri GP de l’USL viimasel, kolmandal etapil.

„Sellele 142-kilomeetrisele etapile läksin kindla eesmärgiga võita, sest võimalus kokkuvõtte peale sõita sai minu jaoks läbi peale esimest etappi, mille käigus kogunes võitjale kaotust ligemale seitse minutit,“ rääkis Kivistik. „Kolmanda etapi võiduks vajaliku liigutuse tegin sõidu 25. kilomeetril vahetult peale etapi pikimat tõusu. Liidritiim sõitis tõusu päris hea hooga, tundsin end selle vältel suhteliselt mugavalt ja otsustasin tõusu lõppedes kohe juurde vajutada ning laskumisel minema sõita, see mul ka õnnestus.“

„Seejärel püüdsin kinni veidi enne mind eest sõitnud Mathieu Pellegrini ning asusime koos ühtlaselt tööle,“ jätkas Kivistik. „Sõita jäi küll veel 117 kilomeetrit, kuid uskusin, et peame lõpuni vastu, kuna me ei olnud sõidu kokkuvõtte peale ohtlikud. Peagrupi ees kasvatasime edu maksimaalselt kolme minuti peale, seejärel jäi vahe suhteliselt stabiilselt pidama sinna kahe-kolme minuti juurde. Kui sõidu lõpuni jäi ca 12 kilomeetrit, tegin veel ühe äraminekukatse, mis mul ebaõnnestus, kuid andis aimu, millises seisus Pellegrin on. Sõidu võidu vormistasin sprindi duellis. Võit pakkus head emotsiooni, kuna see oli minu jaoks esimene grupisõidu esikoht Guadeloupe’i saarel. Lisaks sain kokkuvõttes enda selga aktiivseima ratturi särgi. Ilmselt teen veel ühe stardi Martinique’il tuleval nädalavahetusel ning peale seda võtan suuna Eesti poole.”

Velotuuril tegi kaasa ka Ats Uulimaa, kes esimesel etapil 11. kohal lõpetas ning parima U-23 ratturi arvestuses teistele konkurentsi pakkus. Viimasele etapile läks Uulima vastu noorte ratturite arvestuses kolmandana, kuid oli sunnitud viimase etapi mehaanilise rikke tõttu katkestama.

Mitmepäevasõidu kokkuvõttes teenis esikoha Raphael Lautone (US Lamentin), edestades Julien Chane Foci (Team Cama CCD) ja Bastien Ducultyt.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X