Gert Kivistik teenis hooaja esimesel võistlusel parima sprinteri särgi

Gert Kivistik

Kreekas lõppenud kahepäevasel velotuuril Visit South Aegean Islands (UCI 2.2) võitis Gert Kivistik (ATT Investments) parima sprinteri särgi. Üldvõidu teenis tema meeskonnakaaslane Jakub Otruba.

Finaaletapi võitis norrakas Cedrik Bakke Christophersen (Team Coop – Repsol; 3:31.19), edestades tõusu otsas olnud finišis šveitslast Felix Stehli (EF Education-NIPPO Development Team) ja tšehhi Jakub Otrubat. Kivistik kaotas võitjale 37 sekundiga ja sai 28. koha, kuid vahefinišitest teenitud punktid kindlustasid talle tuuri kokkuvõttes parima sprinteri särgi.

„Tiimi eesmärgid said täidetud. Pidin teisel etapil veel vahefinišitest punktid kirja saama, et parima sprinteri särk kindlustada. Lisaks tõusis meeskonnakaaslane Jakub Otruba finaaletapiga liidriks ning saime parima tiimi tiitli – pole paha,“ ütles Kivistik. „Kõik on rahul sellise hooaja algusega. Endast ootasin täna enamat – saime üle poole ajast vihma, mis võttis oma jõuvarud ja lõputõusul polnud enam seda purakat, et esimestega kaasa minna, kuid see selleks.“

Otruba järel pälvis kokkuvõttes teise Christophersen (+0.03) ja kolmanda koha Stehli (+0.07). Viimast etappi üldarvestuses kolmandat positsioonilt alustanud Kivistik oli lõpuks 20., jäädes tiimikaaslasele alla 45 sekundiga.

Kivistiku järgmine võistlus on järgmisel nädalal toimuv Rhodes GP.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X