Gert Kivistik sai Martinique saarel hakkama “kübaratrikiga”

163226936_3881641621901268_3990355916472639221_o-2

Möödunud nädalavahetusel peeti Martinique`i saarel kaheetapiline võidusõit Grand Prix de la Ville du Lamentin. Esimesel päeval toimus 16.5km pikkune meeskonnasõit ja teisel päeval 16km pikkune eraldistart, kus osales ka Vändrast pärit rattur Gert Kivistik (Team Credit Mutuel-Garage Premier-Fewoss), kes võttis juba hooaja kolmanda võidu.

“Võis arvata, et päris võidu peale me meeskonnasõidus ei sõida, kuid oluline oli võimalikult vähe aega kaotada, et kokkuvõttes kõrge koht vormistada. Kaotasime meeskonnasõidus võitjatele 25 sekundit ning paigutusime sellega edetabelis kolmandale kohale,“ kommenteeris Kivistik võidusõidu esimest päeva.

“Pühapäevasele eraldistardile vastu minnes uskusin, et 25 sekundit on heal päeval võimalik tagasi sõita küll, kuid ei survestanud end liigselt, proovisin hoopis teisi survestada. Startisin tagantpoolt neljandana, kolm tugevat sõitjat mind jälitamas. Teadsin, et konkurendid võrdlevad rajal minuga vaheaegu ning panin kohe raja esimeses kolmandikus tugeva tempo peale, et neid survestada. Sellega küpsetasin ka ennast päris korralikult, enne 3km pikkust lõputõusu käis peast mõte läbi, et äkki olen tempoga üle pannud, kuid pidasin tempo valikule siiski vastu. Lisaks oli kilomeeter enne lõppu viie tehnilise kurviga laskumine. Esimesse kurvi lendasin suure hooga sisse, peaaegu oleksin kontrolli kaotanud ja kurvi pikaks sõitnud, kuid suutsin siiski kurvi läbida. Adrenaliin tõusis, läbisin järgnevad neli kurvi vigadeta. Viimased 500 meetrit, mis möödusid tõusvas joones, pigistasin veel endast kõik välja, nii et pilt silme ees virvendas. Üle joone jõudsin kiireima ajaga ning tuli ära oodata veel jälitavad konkurendid. Möödusid mõned minutid ning oli selge, et tegin võimsa sõidu ja võitsin nii eraldistardi kui ka kahe päeva kokkuvõttes. Jäin sooritustega väga rahule, vormistasin nö „kübratriki“ ehk olen võitnud kolm järjestikust individuaalset temposõitu. Ootan ja loodan, et saame peatselt juba grupisõidus rattad joonele panna,“ võttis Kivistik eduka päeva kokku.

Eraldistardi TOP3

Kivistik Gert –TCMGP1–22.27.66

Eustache Cédric –CCV/HABE– +25 sek

Barket Florian –CCV/HABE– +33sek

 

Grand Prix de la Ville du Lamentin kokkuvõte TOP3

Kivistik Gert –TCMGP1– 43.41

Risal Steeven –JC231– +16 sek

Eustache Cédric –CCV/HABE– +24 sek

Järgmise stardi teeb Kivistik järgmisel nädalavahetusel võidusõidul “Mémorial Labéjof”.

Gert Kivistiku seiklustega troopilisel saarel saab ennast kursis hoida SIIN

Fotol: Gert Kivistik võidusõidul. Autor: Eric Philibert

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X