Gert Jõeäär tuli kuuendat korda Estonian Cup rattamaratonide sarja üldvõitjaks

dsc-0591-size-1mb-scaled

Hawaii Express Estonian Cup lõpetas tänavuse hooaja Valgehobusemäel, kus kuuendat korda tuli üldvõitjaks Gert Jõeäär. Kuuenda võiduga tõusis Jõeäär samale pulgale Caspar Austaga, kes on samuti rattasarja kuuekordne üldvõitja.

Sündmusterohkel sarja viimasel etapil, 60 kilomeetri pikkusel Valgehobusemäe maratonil purunes Gert Jõeäärel 15. kilomeetril kett ja selle parandamiseks kulus tal veidi enam kui kolm minutit.

Jõeääre ebaõnn andis üldvõitu silmas pidades trumbid Peeter Tarvisele, kes pidi üldvõidu teenimiseks lõpetama Jõeäärest kaks kohta eespool. Sõidu võitis lõpuks Josten Vaidem, talle järgnes Tarvis. Jõeäär suutis väga tugeva lõpuga tulla neljandaks ja kindlustas Tarvise ees napilt sarja üldvõidu.

“Mul oli väga huvitav sõit. Jäneda lähedal läks ketti katki, aga õnneks oli mul ketivõti kaasas. Ketilukku ei olnud, sellega oleksin veel kiirem olnud. Mulle öeldi, et umbes kolm ja pool minutit läks aega. Seejärel hakkasin üksinda täiega panema, sest teadsin, et saan Petsist (Peeter Tarvis – toim) maksimaalselt kaks kohta hiljem lõpetada,” rääkis Jõeäär pärast võistlust.

Naistest võitis Valgehobusemäe maratoni Janelle Uibokand Mari Liis Mõttuse ja Laura Lepasalu ees. Sarja kokkuvõttes sai esikoha laupäeval neljas olnud Liisa Ehrberg.

Hansgrohe kiirenduskilomeetri võitis meestest Martin Laas, naistest Janelle Uibokand, hooaja kokkuvõtte parimad olid Taavi Kannimäe ning Liisa Ehrberg. Võistkondadest oli sarja parim KoMo-Veloplus, naiskondadest Velohunt Sparta.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X