Gaviria võitis Romandia tuuri viimase etapi, Yates oli parim üldarvestuses, Taaramäe 25.

IWG-3

Šveitsis lõppenud Romandia velotuuri (2. UWT) viimasel etapil (170,8 km) pälvis suures grupifinišis esikoha Colombia sprinter Fernando Gaviria (Movistar Team; 3:58.01). Üldvõidu teenis britt Adam Yates (UAE Team Emirates), Rein Taaramäe (Intermarche – Circus – Wanty) sai 25. koha.

Viiendal etapil järgnesid Gaviriale sakslane Nikias Ardnt (Bahrain -Victorious) ja britt Ethan Hayter (Ineos Grenadiers). Kollases liidrisärgis sõitnud Yates ületas finišijoone 25. ja Taaramäe 48. positsioonil.

Velotuuri kokkuvõttes võidutses laupäevasel etapil esikoha pälvinud Yates. Tema lähimad jälitajad ameeriklane Matteo Jorgenson (Movistar Team) ja itaallane Damiano Caruso (Bahrain -Victorious) kaotasid talle vastavalt 19 ja 27 sekundiga. Üldarvestuses 25. koha saanud Taaramäe jäi võitjast kolme minuti ja 57 sekundi kaugusele.

„Jään velotuuriga rahule. Vorm on hea,“ ütles Taaramäe mitmepäevasõidu järel. „Laupäeval tegin ka okei sõidu, aga mägedes läks raskeks ja päris oma võimete maksimumi ei saanud kätte. Samas polnud ka väga kehv. Nüüd on vaja natuke värskust koguda.“

Parima sprinteri särgi teenis Hayter, parima ronija oma prantslane Julien Bernard (Trek-Segafredo) ning parima noorratturi auhinna Jorgenson.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X