Gaviria teenis hooaja esimese võidu, Kangert ja jooksikute seas sõitnud Vahtra lõpetasid peagrupis

Poola velotuuri (UCI World Tour) kolmandal etapil (Sanok – Rzeszow; 226,4 km) teenis tänavuse hooaja esimese võidu ideaalse finišispurdiga Colombia rattur Fernando Gaviria (UAE-Team Emirates). Tanel Kangert (Team BikeExchange) ja Norman Vahtra (Israel Start-Up Nation) lõpetasid etapi peagrupis.

Finišijoonel ratta õigeaegselt ette lükanud ja sellega esikoha endale napsanud Gaviria avas võiduarve, edestades hollandlast Olav Kooij (Team Jumbo-Visma) ja sakslast Phil Bauhausi (Bahrain – Victorious).

„Meie meeskonna jaos oli tegu väga hea etapi ja võiduga. Ma olen seda võitu püüdnud sel aastal juba nii kaua ja ma olen õnnelik, et see lõpuks õnnestus. Mul oli kogu meeskonna usaldus ja nad tõid mind viimasteks meetriteks väga heale positsioonile,“ ütles Gaviria finiši järel.

Kangert sai võitjaga sama aja ja 57. koha, pika päeva jooksikute hulgas sõitnud Vahtra lõpetas 19-sekundilise kaotusega 109. positsioonil.

Kokkuvõttes jätkab liidrina Joao Almeida (Deceuninck – Quick Step). Diego Ulissi (UAE-Team Emirates; +0.04) tõusis teisele ja Matej Mohoric (Bahrain – Victorious; +0.04) langes kolmandaks. Kangert jätkab 29. kohal, kaotades liidrile 55 sekundiga, Vahtra on 128. positsioonil, jäädes Almeidast maha 15 minuti ja 46 sekundiga.

Velotuuri neljandal etapil ootab rattureid 159,9 kilomeetrit. Seejuures distantsi lõpus ootab ees ka teise kategooriaga tõus.