Gabriel Helmut Aduson sai Prantsusmaal neljanda ning juunioride arvestuses teise koha

297787311_3520354134866806_830380559709007179_n

Prantsusmaa amatöörmeeskonnas Nantes Doulon Velo Sport sõitev eestlane Gabriel Helmut Aduson pälvis Course cycliste de Bouzille võidusõidul neljanda koha ning oli juunioride arvestuses teine.

Võistlusel sõideti 16 korda viie kilomeetri pikkusel ringil, kus sees oli ka üks 1,5-kilomeetrine tõus. Võitja selgus jooksikute hulgast, kus parim oli veel juunioride klassi kuuluv Clement Dubois. Teise koha sai Remy Bruyere ja kolmanda Anthony Haspot.

“Kohe sõidu alguses vajus mu sadul alla umbes viie sentimeetri võrra. Sõitsin nii 27 km ning see tegi sõidu raskeks. Seejärel jäin seisma ja panin sadula paika. Olin sellel hetkel sõidu viimane,“ rääkis Aduson. „Seejärel hakkasin uuesti teisi jälitama ja sõitsin kõikidest gruppidest läbi kuni jõudsin peagruppi. Kui ma sinna jõudsin, siis ründasin kohe ja sain omakorda viiese grupiga vahe sisse. Jälitasime liidreid sõidu lõpuni, aga kahjuks neid kätte ei saanud. Parimal hetkel oli vahe kõigest 15 sekundit. Kuna sain aru, et liidreid enam kätte ei saa, ründasin enda grupist ja tulemuseks neljas koht.“

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X