Froome kukkus Kataloonia velotuuril, Kangert lõpetas peagrupis

11898406t1he5b7

Hispaanias jätkuval seitsmepäevalisel Kataloonia velotuuri teise etapi võitis austraallane Michael Matthews (Team Sunweb).

Matthews pani 166,7 kilomeetri pikkusel ja tasasel pinnal sõidetud etapil oma paremuse maksma finišisirgel, edestades seal jalgratta jagu hispaanlast Alejandro Valverdet (Movistar Team) ja Lõuna-Aafrika Vabariigi ratturit Daryl Impeyd (Mitchelton-Scott).

Ainsa eestlasena Kataloonia velotuuril osalev Tanel Kangert (EF Education First) ületas finišijoone peagrupi lõpuosas, saades kirja 53. koha ja võitjaga sama aja. Tuuri soosikute hulka kuulunud Chris Froome (Team Sky) kukkus 40 kilomeetrit enne finišit ja kaotas võitjale üle 14 minuti.

Esimesel etapil 100. koha saavutanud Kangert parandas tuuri üldarvestuses kohta, asudes nüüd 54. positsioonil. Eestlane kaotab tuuri liidrile, avaetapi võitnud belglasele Thomas De Gendtile (Lotto Soudal) kahe minuti ja 58 sekundiga. Poodiumikoht on aga kümne sekundi kaugusel. Froome langes üldarvestuses 136. kohale (+17.02).

Allikas: sport.postimees.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X