Frank Aron Ragilo võitis Belgias maineka cyclo-crossi karikasarja etapi

Belgias Ruddervoordes sõidetud Superprestige’i etapil teenis oma esimese võidu 2004. aastal sündinud poiste seas Frank Aron Ragilo. Sama vanade neidude seas lõpetas teisena Laura Lizette Sander.

Ragilo edestas teiseks ja kolmandaks tulnud belglasi Iben Rommelaere’i ja Kenay De Moeyeri vastavalt 12 ja 13 sekundiga. Teise eestlasena võistelnud Lauri Tamm jõudis Ragilost finišisse 34 sekundit hiljem ja pälvis viienda koha. Kokku sai tulemuse kirja 39 noort ratturit.

Möödunud nädal sai Ragilo Boomis peetud Superprestige’i etapil kolmanda koha. Pjedestaali teisele astmele on eestlane tõusnud ta aga Everselis ja Neerpeltis. “See oli minu viimaseks võimaluseks siin võita, sest ma sõidan nüüd Eestisse tagasi,” ütles Ragilo võistlusjärgses intervjuus. “Veel ei ole selge, kas me tuleme Belgiasse sel hooajal veel võistlema. Aga ilus on siit lahkuda koju võiduga.”

Aasta vanemate poiste konkurentsis pälvis Janek Robin Kukk 29. koha. 2004. aastal sündinute tütarlaste seas lõpetas teisel kohal Laura Lizette Sander, kes kaotas võitjale Zoe Backstedtile ühe minuti ja kuue sekundiga. Kolmas koht läks Rootsi, kui Alma Johansson jõudis võitjast hiljem finišisse kaks minutit ja kaks sekundit.

Superprestige on maailmakarikasarja järel populaarsuselt teine cyclo-crossi sari, kus võistlevad eliitklassides maailma parimad ratturid. Samadel etappidel peetakse võidusõite noortele.

Frank Aron Ragilo Autor/allikas: Photopress.be
Impression
X