Flückiger ja Lecomte ei jätnud Leogangis toimunud maastikuratturite MK-etapil teistele võimalustki

Loana Lecomte

Austrias Leogangis toimunud maastikuratturite neljandal maailma karika sarja etapil said olümpiakrossis esikohad sarnaselt lühirajasõidule šveitslane Mathias Flückiger (Thömus Maxon) ja prantslanna Loana Lecomte (Canyon Cllctv). Eesti valitsev olümpiakrossi meister Janika Lõiv vigastuse tõttu seekord ei osalenud.

Kuueringilisel võistlusmaal alistas Flückiger kuue sekundiga MK-sarja üldliidri ja üheksakordse maailmameistri Nino Schurteri (Scott-Sram MTB Racing Team) kuue sekundiga. Kolmandana lõpetas Lõuna-Aafrika Vabariigi rattur Alan Hatherly (Cannondale Factory Racing), kaotades võitjale 39 sekundiga.

„Ma olen nüüd üsna läbi omadega. Peale reedest võitu teadsin, et olen heas vormis, aga see võistlus oli väga raske ja meil oli Ninoga põnev lahing,“ ütles Flückiger peale sõitu. „See on väga nõudlik rada, kus on palju tõuse ja üleliia palju võimalusi puhkamiseks pole. Lisaks oli väga kuum ilm.“

Naiste klassis teenis ülikindla võidu prantslanna Lecomte, kes sai viie ringi pikkusel võistlusel rootslannast Jenny Rissvedsist (Team 31 Ibis Cycles) jagu ühe minuti ja 13 sekundiga. Kolmanda tulemuse sõitis välja kodupubliku rõõmuks Laura Stigger (Specialized Factory Racing), kaotades võitjale ühe minuti ja 28 sekundiga. MK-sarja üldliider Rebecca Ellen McConnel (Primaflor Mondraker Genuins; +3.12) pidi seekord leppima seitsmenda kohaga.

„Eelmisel aastal olin ma siin üle pika aja esimene inimene, kes võitis neljanda MK-etapi ühe aasta jooksul, sel aastal oli mul taas väga hea nädalavahetus, pälvides kaks võitu,“ rõõmustas Lecomte, lisades, et MK-sarja üldvõit ei ole sel aastal tema eesmärgiks, sest tahab keskenduda Euroopa- ja maailmameistrivõistlustele.

MK-sarja üldliidrina jätkab meeste seas Schurter, kes on nelja etapiga kogunud 964 punkti. Teisel kohal jätkab rumeenlane Vlad Dascalu (775 punkti) ja kolmandal Flückiger. Naiste klassis hoiab esikohta McConnell (1093), edestades Lecomte’i (916) ja hollandlannat Anne Terpstrat (713). Lõiv on 298 punktiga hoidmas 21. positsiooni.

MK-sarja viies etapp peetakse 8.-10. juulini Šveitsis Lenzerheide’is.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X