Finišijoonel korraliku õhulennu teinud Mihkel Räim alustas velotuuri Prantsusmaal 19. kohaga, Vahtra 24.

Eschborn - Frankfurt 2022

Prantsusmaal alanud 66. GP des Hauts de France’il (UCI 2.Pro) sai Eesti valitsev grupisõidu meister Mihkel Räim (Burgos-BH)  avaetapil (Dunkerque – Aniche; 161,1 km) 19. koha. Norman Vahtra (Go Sport – Roubaix Lille Metropole) lõpetas 24. positsioonil.

Etapivõidu pälvis hollandlane Arvid de Kleijn (Human Powered Health; 3:31.14), edestades prantslast Jason Tessoni (St. Michel – Auber93) ja kaasmaalast Nils Eekhoffi (Team DSM).

„Täna oli finiš minu peale ning poisid aitasid mind kuni kahe kilomeetrini enne lõppu, seejärel pidin ise hakkama saama,“ kirjutas Räim sotsiaalmeedias. „Natuke liiga vara jäin üksi – olin küll heal positsioonil, aga pidin selleks liialt jõudu raiskama. Finišis plaanisin paremalt poolt üllatada kõiki pika finišiga, aga kahjuks blokeeriti mul tee ära ja pidin korra pidurit vajutama ja siis üsna kohe uuesti sprintima. Seejärel tuli mul kett maha ja oligi tehtud. 100 meetrit enne lõppu toimus kukkumine ja osad ratturid lendasid üle joone, mina sain täpselt joonel pidama, aga mõni ei olnud tähelepanelik ja küttis seisvale ratturile ehk mulle selja tagant sisse. Tegin korraliku õhulennu, kuid jäin terveks. Šokk oli korralik, sest ma ei saanud päris hästi aru alguses, mis juhtus.“

Velotuuri teine, 181,5-kilomeetrine etapp peaks suure tõenäosusega lõppema taas grupifinišiga, mis annab eestlastele uue võimaluse head tulemust püüda.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X