Finiši eel kukkunud Froome’i etapivõidu nurjasid pika soolosõidu järel kaks katkist rehvi

Tartu2024 Cycling Team

Rwanda velotuuri (UCI 2.1) viiendal etapil (195,5 km) teenis soolovõidu 22-aastane Lõuna-Aafrika Vabariigi rattur Callum Ormiston (4:59.51). 75 kilomeetrit üksi ees sõitnud Chris Froome (Israel – Premier Tech) lõhkus kaks rehvi ja kukkus.

Ligi 200-kilomeetrise etapi jooksul tuli ratturitel sõita üle 4700 tõusumeetri ning siiani vaikselt hooaja põhivõistlusteks vormi kogunud Froome otsustas peagrupilt eest sõita ligi 110 kilomeetrit enne finišit. Viimati võidutses 37-aastane inglane 2018. aastal Giro d’Italial, kus ta pälvis etapivõidu samuti 80-kilomeetrise soolosõidu järel. Seekord nurjas Froome’i võimalused aga kaks katkist rehvi, mille tõttu püüdis peagrupp ta uuesti kinni. Enne finišijoont elas Froome veel üle kukkumise.

Ormistoni järel sai teise koha itaallane Walter Calzoni (Q36,5 Pro Cycling Team; +0.06) ja kolmanda koha Eritrealane Metkel Eyob (Terengganu Polygon Cycling Team; +0.06). Froome sai lõpuks 24. koha, kaotades võitjale nelja minuti ja seitsme sekundiga. Tartu2024 Cycling Teami ratturitest lõpetas lätlane Alekss Krasts (+17.36) 37., Siim Kiskonen (+44.51) 66. ja Markus Pajur (+44.51) 68. kohal.

“lmselt oli see kõige raskem etapp sellel tuuril,” ütles Pajur. “Pidin lihtsalt ajalimiiti jõudma. Kohe stardist läks literdamiseks ja hoog ei langenud kordagi alla. 70. kilomeetri peal murdusin ja jäin maha. Tegime kõik koostööd ja jõudsime ajalimiiti. Ma pole kunagi nii mägist sõitu sõitnud.”

Kokkuvõttes kerkis liidriks belglane William Junior Lecerf (Soudal – Quick-Step Devo Team). Ukrainlane Anatolii Budyak (Terengganu Polygon Cycling Team) kaotab talle kahe ja prantslane Matteo Vercher (TotalEnergies) kolme sekundiga. Krasts jätkab 40. (+31.05), Pajur 59. (+1:03.03) ja Kiskonen 65. kohal (+1:19.18).

Reedel sõidetakse velotuuril 157 kilomeetrit. Trassile jääb kaks HC ja kaks esimese kategooria tõusu.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X