Filter Temposarja tiitlikaitsja Harri Sokk jagab kogemusi ja mõtteid enne algavat esimest etappi.

Koduleht Filter temposari

Mullu Filter Temposarja avaetapi ja ühtlasi kogu sarja võitnud Harri Sokk tõdeb, et tänavu on uue hooaja hakul vorm küll lahjem, kuid triatleetidest tahaks ikka eespool olla.

Mitmekordsele poolpika triatloni ja duatloni Eesti meistrile Sokule meeldivad Filter Temposarjas eelkõige vahelduvad ja kiired etapid.

“Enim sobis mulle mullune Jüri etapp, kus olid mõned kurvid, tõus ja laskumine ehk piisavalt vahelduv, aga siiski hooga läbitav,” tõi Sokk näite. “Kahjuks korralikke tehnilisemaid etappe praegu kavas pole olnud. Kõige vähem sobivad mulle ootamatute aukude või kühmulise teega etapid nagu Aruküla. Seal ei suuda ma korralikult oma aeroasendit hoida ja kaotan aega.”

Eelmisel hooajal võitis Sokk esimese etapi Kose-Ristil. Järgmistel etappidel ta enam kolme hulka ei jõudnud, kuid sellest piisas, et teenida üldvõit 41 punktiga Vidrik Vaiksaare ees. Sel aastal ootab Sokk põnevusega uuesti sarja lisatud Ääsmäe etappi. “See on päris huvitav etapp – hea, kergelt looklev tee,” mõtiskleb Sokk. “Samas Kumna etapp paneb kukalt kratsima. Olen seal pool linna üles kasvanud ja antud teelõike olen trennides püüdnud alati vältida.”

Tänavu püüab Sokk esimesi etappe rahulikumalt võtta ning tiitlikaitsja pinget ei tunneta. “Hooaja alguses ei oska midagi oodata. Eelmisel aastal teadsin, et vorm on küllalt hea ja huvitav oli näha, kuidas see koos varustuse “aero” komponentidega kiiruses kajastus. Sel aastal on vorm esialgu kindlasti lahjem, kuid varustus on enam-vähem sama, mis mullu.”

Nendele, kes temposõidus vähem kogenumad, soovitab Sokk enne starti kindlasti tuule suunda vaadata. “Allatuult kiiretel lõikudel tasub pea all hoida ja puhata, aeglastel vastutuult lõikudel pingutada,” ütles Sokk, kelle sõnul on kõige olulisem entusiasm ja seejärel tuleb alles aerovarustus.

Filter Temposarja avaetapp sõidetakse Maardus juba sellel kolmapäeval.

Fotol: Harri Sokk (Kristjan Kivistik / Stuudio.eu)

Harri Sokk
Fitler temposarja võitja 2020

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X