Filter Temposarja finaaletapi võitsid Bauer ja Tuisk

Mikk Bauer

Padisel peetud Filter Temposarja finaaletapil pälvisid 20-kilomeetrisel rattadistantsil esikohad Mikk Bauer ja Aidi Gerde Tuisk.

Viiendal kilomeetril käis esikolmiku vahel sekundite mäng. Kiireim oli Georg Karlep, kellele Bauer ja Markus Pajur kaotasid sekundiga. Kümnendaks kilomeetriks oli Karlep oma edu Baueri ees kasvatanud neljale ja Pajuri ees kaheksale sekundile, ent distantsi teisel poolel tegi võimsa lõpu Bauer, kes napsas lõpuks esikoha ajaga 24 minutit ja 43 sekundit. See teeb keskmiseks kiiruseks 48,5 km/h. Karlep kaotas talle finišis 18 ja Pajur 23 sekundiga. Kuue parema hulka mahtusid veel meesjuuniorid Joonas Jaht (25.37), Oskar Küüt (25.48) ja Oliver Rüster (25.51).

Naiste seas oli kiireim Tuisk, kelle võidutulemuseks mõõdeti 28 minutit ja viis sekundit. See teeb keskmiseks kiiruseks 42,7 km/h. Eesti üks kiireimaid triatleete Liisa Kull jäi temast ühe minuti ja kahe sekundi kaugusele. Kolmanda koha teenis Ann-Christine Allik (+1.41). Kuue parema sekka sõitsid end veel kolmel aastal järjest Eesti parimaks rattatreeneriks valitud Karmen Reinpõld (29.49), Kristin Jõgi (29.52) ja Piia Ereth Printsmann (30.33).

Kümnekilomeetrisel noortedistantsil oli kõige kiirem Tauri-Tristan Taal ajaga 17 minutit ja 44 sekundit. Teise koha pälvinud Oskar Rusing kaotas talle kahe minuti ja kahe sekundiga ning kolmanda aja välja sõitnud Robert Lepikson kahe minuti ja 15 sekundiga. Parimad neiud oli Joanna Maria Seppo (20.20), Beatrice Püvi (+1.16) ja Arabelle Raie (+3.48).

Seitsmekilomeetrises tempojooksus pälvis esikoha Rait Mänd ajaga 25 minutit. See teeb keskmiseks tempoks 3:34 min/km. Absoluutarvestuses sai kõrge teise koha parim naine Anne-Ly Palm (26.30). Teise ja kolmanda mehena lõpetasid Hektor Uustalo (+1.32) ja Taavi Tali (+1.52). Naiste seas järgnesid Palmile Liisa Kull (+0.26) ja Anneli Ratassepp (+1.31).

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X