Filter Temposarja etapil Viimsis võidutsesid Kurits ja Ebras

Filter Temposarja ja Filter Maanteekarikasarja ühisel etapil Viimsis võidutsesid 14-kilomeetrisel rattadistantsil Joonas Kurits ja Elisabeth Ebras. Filter Temposarja üldvõidu teenisid Vidrik Vaiksaar ja Hanna Karoline Taaramäe.

Viimsi Tempopäeval mõõdeti Eesti kuni 23-aastaste temposõidu meistri Kuritsa ajaks 16.20, mis teeb keskmiseks kiiruseks 51,4 km/h. See tõi Team Ampler-Tartu2024 ratturile kindla võidu meeskonnakaaslase Artjom Kösteri (+0.55) ja Oskar Küüdi (+1.05) ees. Kuue parema sekka mahtusid veel Artur Kupp (+1.07), Lauri Tamm (+1.14) ja Gert Kivistik (+1.15). Sarja üldvõidu pälvinud ja kollases liidrikombes startinud Vidrik Vaiksaar pidi leppima seitsmenda kohaga (+1.16).

Naiste absoluutarvestuses käis Viimsis võidu nimel eriti põnev lahing. Pöördesse jõudis esimesena Karmen Reinpõld, talle järgnesid Aidi Gerde Tuisk, Hanna Karoline Taaramäe ja Elisabeth Ebras. Finišisse jõudes mõõdeti nelikust parim aeg aga Ebrasele, kes ajaga 19.23 edestas Taaramäed ja Reinpõldi vastavalt 12,82 ja 12,94 sekundiga. Tuisk jäi võitjale alla 24,41 sekundiga. Kuue parema sekka mahtusid veel Kate MacLeod (+1.25) ja alles möödunud nädalavahetusel Ironman Tallinnal F18-24 vanusekassis võidutsenud Relika Toome (+1.37). Sarja üldvõidu teenis Taaramäe.

Filter Maanteekarikasarja viimane etapp toimub juba 14. augustil Jõgeval. Filter sarjade koondautasustamine peetakse aga 19. augustil algusega kell 18 Autospirit Sõpruse esinduses (Sõpruse pst 151).

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X