Filter Temposarja avaetapil Sakus võidutsesid Küüt ja Türkson

Filter Temposarja avaetapp peeti Sakus, kus Eesti vanima rattasarja 15-aastase ajaloo jooksul ei ole veel sõidetud. 12-kilomeetrisel distantsil võidutsesid Oskar Küüt ja Silvia Türkson.

Kuigi edasi-tagasi sõidetud trassi pöördepunktis oli nobedaim Andre Kull, siis finišiks pani oma paremuse maksma Küüt tulemusega 15 minutit ja 55 sekundit. See teeb keskmiseks kiiruseks 45,2 km/h. Kullist möödus tagasiteel veel Georg Karlep, kes kaotas päeva parimale kahe sekundiga. Kull pidi leppima lõpuks kolmanda kohaga, jäädes kiireimast kuue sekundi kaugusele. Neljanda koha pälvis Filter Temposarja mullune võitja Vidrik Vaiksaar (+0.14).

Naiste seas saavutas oma esimese etapivõidu Silvia Türkson, finišeerides ajaga 18 minutit ja 12 sekundit. See teeb keskmiseks kiiruseks 39,5 km/h. Teise koha pälvis Kristin Jõgi (+0.14) ja kolmanda Liisa Kull (+0.23). Mullust Filter Temposarja võitjat ja valitsevat Eesti meistrit Hanna Karoline Taaramäed esimesel etapil stardis ei olnud.

Peale rattasõitu sai võistlustulle asuda kolmekilomeetrisel tempojooksul. Päeva kiireima aja jooksis Eesti pikamaa triatleet Kevin Vabaorg tulemusega üheksa minutit ja 53 sekundit. Teise koha sai Hektor Uustalo (+1.03) ja kolmanda Taavi Tali (+1.05).

Naiste hulgas oli parim Anneli Ratassepp ajaga 11 minutit ja 20 sekundit. Anne-Ly Palm jäi temast maha vaid kolme ja Liisa Kull 19 sekundiga.

Filter Temposarja teine etapp sõidetakse 10. mail Kiilis. Ees ootavad 25-kilomeetrine paarissõidu distants ja neljakilomeetrine tempojooks.