Filter Temposarja avaetapi Sakus võitsid Kannimäe ja Türkson

Silvia Türkson

Kolmapäeva õhtul alustati Sakus Filter temposarjaga, mille esimesel etapil võidutsesid rattadistantsil Taavi Kannimäe (Hauka Veloklubi) ja Silvia Türkson (Baloise WB Ladies) ning jooksurajal Rait Mänd ja Liisa Kull (Aave Spordiklubi).

Vaatamata jahedale õhtupoolikule oli Saku teedele kogunenud üle 200 ratturi, kellest 11-kilomeetrisel distantsil näitas päeva parimat aega Kannimäe tulemusega 14 minutit ja 51 sekundit. Teise koha teenis Georg Karlep (RTR; +0.27) ja kolmanda Oskar Küüt (+0.37).

Naistest oli parim Türkson ajaga 17 minutit ja 33 sekundit. Üldarvestuses andis see 48. tulemuse. Teisele ja kolmandale kohale käis tihe rebimine, kuid peale jäi siiski Liisa Kull (Aave Spordiklubi; +0.41), saades kahe sekundiga jagu Relika Toomest (TriPassion Triatloniklubi; +0.43).

Peale rattureid läksid kolme kilomeetri pikkusele rajale mõõtu võtma jooksjad. Kokku oli neid 45, kellest 27 olid enne veel rattarajal võistelnud. Meeste seas oli kiirem Rait Mänd ajaga kümme minutit ja 26 sekundit. Kuigi pöördepunktis oli Lauri Tiganik temast kaks sekundit kiirem, siis finišis pidi ta leppima kolmesekundilise kaotuse juures teise kohaga. Kolmas oli Edgar Peganov (+0.14).

Naistest näitas kiireimat aega Kull, kui tema kell löödi kinni tulemuse juures 11.33. Üldises pingereas andis see kümnenda koha. Teise tulemuse jooksis välja Margot Roodi (TriPassion Triatloniklubi; +1.23) ja kolmanda Katriin Ever (Triathlon Estonia; +1.46).

Filter Temposarja teine etapp sõidetakse 22. mail Kiilis, kus on kavas 25-kilomeetrine paarissõit, neljakilomeetrine jooksu- ja üheksakilomeetrine rulluisuvõistlus. Noori rattureid ootab ees täpselt poole lühem ehk 12,5-kilomeetrine võistlusrada.

Kõik tulemused leiab siit.

Foto: Filter Spordisarjad/Kristjan Kivistik

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X