Filter Maanteekarikasarja juhendit muudeti kitsaskohtade lihvimiseks

209683931_4067030246677929_3484815255191152433_n

Kuna tänavu Filter Maanteekariksarja sisse toodud kolmas distants ja litsentsipiirangud tõid kaasa sedavõrd suured muutused, mida oli vaja ka reaalses elus testida, otsustas korralduskogu peale avaetappi, Kuusalu rattarallit viia sarja juhendisse sisse mõningaid muudatusi kitsaskohtade lihvimiseks, mida järgmistel etappidel rakendada:

1) Viia kõik kolm distantsi erinevale pikkusele:

Kui senimaani oli nii, et rahvasõit tegi ühe ringi ning sportsõit ja harrastussõit kolm ringi, siis nüüd saab rahvasõit olema endiselt üheringiline, ent harrastussõit teeb kaks ja sportsõit kolm ringi. See tähendab, et Jõgeval, Pärnus ja Tallinnas lüheneb harrastussõit senise kolme ringi asemel kahele ringile ning distantsi pikkuseks saab sõltuvalt etapist olema 70-80 kilomeetrit. Elva etapil aga pikeneb hoopis sportsõit kolmele ringile ning selle pikkuseks saab olema sarja finaalile kohaselt 128 kilomeetrit. Rahvasõidu distantside pikkused ei muutu.

2) Muudatused litsentside nõuetes:

Kui Kuusalu etapil oli noorematel kui M60 litsenseeritud ratturtel keelatud osaleda rahvasõidul, siis seda vanusepiiri tuuakse alla kümne aasta võtta M50 peale. Sõltumata litsentsi olemasolust saavad M50+ ratturid nüüd osaleda ka rahvasõidul. Nooremad kui M50 litsenseeritud ratturid peavad aga endiselt valima kas sportsõidu või harrastussõidu vahel, sest rahvasõit jäägu ikka rahvasportlastele. Samuti avatakse harrastusussõidul M-U19 vanuseklass litsenseerimata sportlastele.
Litsentsi omavad M-U19 sportlased peavad aga endiselt võistlema ainult sportsõidus, ent mitte litsnetsi omavad M-U19 sportlased saavad soovi korral osaleda nii harrastussõidus kui rahvasõidus.

3) Tallinna Rahvasõidu rada muutub:

Seoses suurte ehitustöödega Ülemiste Citys, mis ei valmi suve lõpuks, viiakse Tallinna Rahvasõidu võistluskeskus üle Loo alevikku. Sellest lähtuvalt muutub ka rada, kuigi jääb endiselt harjumuspärastesse piirkondadesse ning kattub suures osas just esimeste aastate Rahvasõidu rajaga.

Filter Maanteekarikasarja teine etapp, Jõgeva 7. rattaralli toimub juba 10. juulil.

Filter Maanteekarikasarja tulevad etapid:
2. etapp, 10. juuli – Jõgeva 7. rattaralli 3. etapp, 1. august ­– Pärnu 20. rattapäev 4. etapp,15. august – Tallinna 11. rahvasõit 5. etapp, 29. august – Elva 36. rattapäev

Fotol: Kuusalu rattaralli sportsõidu võistlejad (Kristjan Kivistik)

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X