Filter Maanteekarikasarja finaaletapi Tallinnas võitsid Ärm ja Nigul

Rait Ärm

Filter Maanteekarikasarja neljandal ja ühtlasi viimasel etapil, Tallinna 13. rahvasõidul pälvisid esikohad Rait Ärm ja Natali Nora Nigul.

Pikal võistlusmaal, kus ratturid sõitsid Tallinna lähiümbruses 116,6 kilomeetrit, selgus võitja seitsme mehe vahel toimunud finišis, kus oli kiireim igapäevaselt Van Rysel-Roubaix Lille Metropole tiimis sõitev Rait Ärm (2:28.43). Teise koha teenis Siim Kiskonen ja kolmanda alles meesjuunioride seltskonda kuuluv Oskar Küüt. Johan Nordlund, Gert Kivistik, Gert Jõeäär ja Oliver Mätik pidid leppima kohtadega väljaspool esikolmikut.

Lühemal, 75,4-kilomeetrisel võistlusmaal mõõtu võtnud naiste konkurentsis pälvis absoluutarvestuses esimese koha Natali Nora Nigul (1:45.07), edestades finišijoonel Silvia Türksonit ja Birgit Titot. Kuue parema sekka mahtusid veel Kristin Jõgi, Carol Kuuskman ja Lauren Pohl.

Samal pikal võistlusmaal pälvis üldises paremusjärjestuses esimese koha Ivari Rannamaa, kes sai suures grupifinišis jagu Ragnar Tarmust ja Joonas Puuraidist.

27-kilomeetrisel noortesõidul olid parimad noormehed Silver Kross (44.31), Lukas Bobkin ja Niklas Lond ning kiireimad neiud Frida Mia Ragilo, Gisele Rang ja Mirt Ärm.

Filter Maanteekarikasarja hooaja parimate koondautasustamine toimub 25. augustil algusega kell 18 Tallinnas Autospirit esinduses (Ehitajate tee 122).

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X