Filter Maanteekarikasarja avaetapil, 10. Mulgi Rattarallil võidutsesid Aus ja Nigul

Aaron Aus

Filter Maanteekarikasarja avaetapil, 10. Mulgi Rattarallil võidutses meeste seas Aaron Aus ja naiste hulgas Natali Nora Nigul.

100,8-kilomeetrisel pikal sõidul teenis esikoha Tartu2024 Cycling Teami noorim liige Aaron Aus, kes võidutses tulemusega kaks tundi, 13 minutit ja üks sekund. Finišijoonel edestas ta Vladislav Makogoni (CCN Factory Racing) kolme ja klubikaaslast Joonas Kuritsat nelja sekundiga. Kuue parema hulka mahtusid veel Oskar Nisu (Denver Disruptors; +0.11), Johan Nordlund (Gif; +0.22) ja Lauri Tamm (Tartu2024 Cycling Team; +1.20).

Lühemal, 67,2-kilomeetrisel võistlusmaal võidutses Eero Kiskonen (KJK; 1:39.30), kes edestas kümne sekundiga lähimaid jälitajaid Kaupo Raagi (velo clubbers), Markus Aleksander Saart (Kuusalu Rattaklubi) ja Glen Gregory Kõivu (CFC Rattaklubi). Naiste seas oli parim Natali Nora Nigul (CFC Spordiklubi) tulemusega 1:39.54. Üldarvestuses finišeeris ta 11. positsioonil. Kate Macleod kaotas talle kahe sekundiga ning Zlata Bronishevskaja (Kalevi Jalgrattakool) seitsme sekundiga.

33,6-kilomeetrisel noortesõidul olid parimad Ivan Chornohor (58.55), Leander Tammistu (Viljandi Rattaklubi; +0.06) ja Jorgen Järvsoo (Viljandi Rattaklubi; +0.07). Neidudest olid kiireimad Viktoriia Baderyk (59.14), Fria Mia Ragilo (KJK; +0.05) ja Iryna Veremiichyk (+0.05).

Filter Maanteekarikasarja teine etapp, Elva 38. rattapäev toimub 21. mail.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X