Filter Kuusalu Rattaralli stardinimekiri on muljetavaldav

Laupäeval algava Filter Maanteekarikasarja kümnenda hooaja avaetapp, Kuusalu 25. Rattaralli tõotab tulla tavapärasest kõrgetasemelisem. Kirja on end pannud Eesti selle hooaja edukaim tiim Cycling Tartu eesotsas Oskar Nisu ja Norman Vahtraga.
Kodustest konkurentidest kuuluvad favoriitide hulka kaks nädalat tagasi Vuelta a Castilla y Leonil etapivõiduni jõudnud Mihkel Räim (Israel Cycling Academy) ja Gert Jõeäär (CFC Spordiklubi).
Kahel viimasel aastal on Filter Kuusalu Rattaralli võit läinud piiri taha ja niimoodi võib juhtuda ka seekord. Nimelt on suurte jõududega väljas Soome klubid TWD-Länken ja Racebike-Focus ning lätlaste ZZK Team.
Võistluslinnak asub Kolga mõisa juures ning valida saab 83 ja 42 km pikkuste distantside vahel. Rada kulgeb mööda Lahemaa metsadevahelisi ja kurvilisi teid, läbides vanu külasid ja mõisasüdameid. Üldjoontes on tegemist tõusudeta rattaralliga, kuid see ei tähenda et rajaprofiili üldse ei oleks. Rada laskub viimasel kolmandikul Tsitre mäe kaudu Põhja-Eesti pankrannikust alla ning seejärel kerkib viimasel viiel kilomeetril uuesti üles. Pikk ja esmapilgul märkamatu tõus kulmineerub omanäolise mõõdukalt järsu mäetipufinišiga Kolga mõisa juures.

Foto autor on Israel Cycling Academy

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X