Film “Suurepärased kaotajad” Balti filmipäevadel

Sel neljapäeval, 22.augustil, kell 17:15 linastub Balti filmipäevade raames kõrgelt tunnustatud režissööri Arūnas Matelise dokumentaal “Suurepärased kaotajad”, mis piilub kurikuulsa ning hinnatud Giro d’Italia rattavõistluse kulisside taha. See on üle 40 aasta esmakordne, kui sõltumatul filmitegijal väljaspool telejaamu on antud luba üritust filmida.

FILMI SÜNOPSIS

Sõitnud aastaid kaasas võistluse meedikutega, avab dokumentaalfilm nähtamatu ning tundmatu maailma võistluse tagaosas olevatest sõitjatest – niinimetatud “veekandjatest”, “kodumängijatest”, “Gregariotest”, kes loobuvad oma karjäärist ja isiklikest võitudest meeskonna liidri võidu nimel. See on üks 2018. aasta enim hinnatud filme, mille arvel on 15 rahvusvahelist auhinda ning mis oli ka Leedu ametlik kandidaat 2019. aasta Oscaritel parima võõrkeelse filmi ning parima dokumentaalfilmi kategooriates.

Seanss toimub kinos Artis, on kõigile huvilistele tasuta ning linastusele järgneb kohtumine filmi režissööri ja produtsendiga. Pärast pakutakse ka Valmiermuiza poolt joogipoolist.

Impression
X